Vy se smějete,protože jsem jiná.Já se vám směju,protože jste všichni stejní...

5.Kap-Hermiona by měla radost.

28. listopadu 2006 v 7:05 | Marill |  Harry Potter a Vyvolenný dědic Gryffindoru
Protože jsem se podcenila, kapitolka nebude ve středu ale teď.Mě připadá taková trochu nezáživná. A věnuju jí....všem mím čtenářům.

"Pane Pottere co to tady vyvádíte?"To se přiřítila ošetřovatelka."No já…" "Co pane Pottere?"
"No víte tady je taková nuda,tak jsem to tady chtěl trochu oživit,"zalhal bleskově.Ošetřovatelka jen zakroutila hlavou.Když odcházela,stačil ještě zaslechnout něco o hulvátech, kteří by to tady chtěli zničit.On se cítil už dobře, takže se rozhodl, že se bude po nocích chodit učit.
"Vždyť Gryffindor v tý básničce říkal, že se má dobře připravit na souboj, někdy následný."
Věděl že čím dřív začne, tím to bude pro něj výhodnější.Tak,nejdřív bych měl pročíst celou knihovnu.Potom se poohlídnout v komnatě nejvyšší potřeby.A potom koukat po Příčný,schánět u známých atd.A to mu samozřejmě zabere tolik času,že nebude mít čas na nic jinýho, než se učit.No ale za zničení Voldíka mu to stojí.
"Ježiši co tady bude dělat přes den?Možná by si mohl z knihovny "vypůjčit" nějaký knížky.
Knížku by vždycky před Pamfreyovou schoval.Poslední dobou se až podivoval svý vynalézavosti.Jo,jo tvůj mozek vyrůstá, konečně.Neodpustilo si poznámku jeho druhé já.
Zato ten tvůj ne.Neodpustilo si poznámku jeho hlavní já."(Nebojte má vážně jenom dvě já.)
Povzdychl si, bylo šest večer a on si musel logicky počkat ještě asi tři a půl hodiny, než půjde do knihovny.Hermiona by měla radost.Vždyť on bude dobrovolně studovat!Dokonce po nocích.Ron by řekl že se zbláznil.
Čas který mu zbýval do půl desátý trávil koukáním do stěny.Ptaním se Pamfreyové kdy ho pustí.Která mu odpovídala čím dál kousavějc že si tu ještě chvíli poleží.A koukáním na hodinky.
Když bylo konečně půl desátý, potichu seskočil z postele.Až teď si všiml že má pod postelí své věci.To se mi jenom hodí,pomyslel si.Otevřel kufr a vyndal neviditelný plášť.Po chvíli uvažování, si vzal i Pobertův plánek."Slavnostně přísahám že jsem připraven ke každé špatnosti,"zašeptal potichu a klepl hůlkou o plánek.Zjistil že Madame Pomfreyová je stále na jednom místě a nehýbe se.Takže spí, usmál se Harry.Školník i s paní Norissovou byl ve své kanceláři.
"Takhle mi to ulehčujou,asi nepředpokládají že budu chodit po nocích do knihovny."
Cestou do knihovny nikoho nepotkal.Knihovnice tady nebyla.Asi jela na prázdniny do jiný knihovny.V knihovně si vybral čtyři knížky na noc a šest na den.První začal číst knížku:Všechny kledby a protikledby .Dozvěděl se o spoustě zaklínadlech které neznal.Četl jí skoro tři hodiny.Zjistil, že si to všechno až podezřele dobře pamatuje.Druhá knížka se jmenovala:Přeměňování pro pokročilé.Ty četl do dvou.Ospalí nebyl protože předtím toho naspal dost.Třetí knížka měla název:Lektvary v kostce.Tu četl do pěti hodin ráno.Zjistil že se z tý knížky naučil víc, než se Snapeem za celý život.Vzal těch šest knížek na den, a přikryl se neviditelným plášťem.Zrovna když se chystal odejít, přišel do knihovny Brumbál.To ho posadilo zpět na zadek.Brumbál začal něco hledat v policích, a za chvíli zcela zřetelně řekl:"Tady to je, poslední dědička Mrzimoru bydlí v…Růžové115."Potom odešel.Harry chvíli počkal, než taky odešel z knihovny.Celou cestu zpátky přemýšlel, na co Brumbál potřeboval adresu poslední Mrzimorské dědičky.Brumbál nikdy nic nedělá jen tak.Na ošetřovně uložil plášť a Pobertův plánek.Potom si lehl do postele a za chvíli usnul.
Vzbudil se když bylo něco kolem deváté.Madam Pomfreyová ho uvítala nějakým odporným lektvarem.Když odešla, vytáhl Harry knížku:Bílá magie pro začátečníky.Tu četl do oběda.Pak jí schoval, a chystal se vytáhnout další, když zaslechl kroky.Rychle si zase lehl.Po chvilce přišla ošetřovatelka s obědem.Když dojedl,ošetřovatelka odnesla talíř a když se dýl nevracela,vytáhl knihu s názvem:Přenášedla a jejich tajemství.Dozvěděl se že udělat přenášedlo vyžaduje maximální soustředěnost.Tu knížku četl oproti ostatním krátce.
Nejzvláštnější bylo, že všechno co přečetl si pamatoval.Další knížka byla:Lektvary a bylinky.
Četl jenom chvíli než se zarazil.Zaujal ho jeden odstavec:Opravdovými schopnosti v lektvarech vždy oplýval rod Snapeú.V minulosti i v současnosti vynalézají nové a užitečné lektvary jako například…
"Tak Snape to má dědičný?Zajímalo by mě, jestli měli všichni Snapeové dlouhej nos. Když to tak vezmu, Snape je taky slavnej.Tak nevim proč do mě kvůli tomu pořád rejpe.
To mu musím jednou o lektvarech předhodit,"pomyslel si a dál nad tím neuvažoval.
Pak četl zas dál.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klikněte jestli jste četli!

Četla! 69.2% (373)
Četl! 30.8% (166)

Komentáře

1 Alaric Alaric | 28. listopadu 2006 v 7:33 | Reagovat

chm... nechápu, proč píšeš, že to je takový nezáživný... podle mě je to výborný... jo...a ten vzhled je good 8)

2 Marill Marill | 28. listopadu 2006 v 15:34 | Reagovat

Díky:-)

3 Blackes Blackes | 4. prosince 2006 v 18:09 | Reagovat

Tak sem dneska objevila tvou povídku a hrozně si mi líbí a tak se ptám, kdy bude další? :D

4 Pierre Pierre | 4. prosince 2006 v 19:11 | Reagovat

Kdy se chystá další díl?

5 Petset Petset | 5. prosince 2006 v 18:51 | Reagovat

Je to výborný. Kdy bude další?

6 Marill Marill | 6. prosince 2006 v 12:52 | Reagovat

Díky,díky.Další ani nevim.Teď toho ve škole po nás chtěj tolik, jako by za každej úkol, dostali majlant.:(((

7 ellion ellion | Web | 6. prosince 2006 v 18:32 | Reagovat

suprovyyy...pis dal....

8 Marill Marill | 6. prosince 2006 v 19:12 | Reagovat

Díky.Píšu:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama