Vy se smějete,protože jsem jiná.Já se vám směju,protože jste všichni stejní...

11.Kap.-Narozeniny,1.Část

14. ledna 2007 v 17:10 | Marill |  Harry Potter a Vyvolenný dědic Gryffindoru
Trvalo mi to dlouho já vim, ale poslední dobou toho máme ve škole hodně. (to víte,pololetní písemky)No,a kapitolu chci věnovat Elvíře, mé čerstvé beta-read která si zatím nic neopravila...

Ten esej psal skoro do půlnoci a usnul skoro hned poté, co udělal poslední tečku. Vzbudily ho až paprsky slunce, které pronikaly do jeho pokoje.¨
"Sakra," zaklel. Teta Petúnie ho zabije, protože očividně zaspal. Bleskově se oblékl a vystřelil z pokoje. Pak mu to v hlavě bliklo - on má dneska narozeniny! To "zjištění" ho na chvilku zmrazilo na místě, ale potom se vzpamatoval a běžel po schodech dál. Nečekal, že by si na něj Dursleyovi vzpomněli. Jeho narozeniny posledních pár let úspěšně ignorovali a nemyslel si, že by se to mohlo změnit.
Před dveřmi zpomalil a pomalu vešel. V kuchyni byla jenom teta Petúnie, takže už bylo po snídani.
"No to je dost že jdeš, ty kluku! Umyješ nádobí a zasadíš tyhle kytky na ty záhonky, které jsi ryl před třemi dny! A potom si přijdeš pro další práci!" Vrazila mu do ruky asi stovku sazeniček v pytlíku a se zdviženým nosem odešla.
Harry zíral na stovku ještě nevyrostlých kytek ve své ruce. Potom si povzdechl a položil sazeničky na stůl. Šel mýt nádobí, které bylo ještě ze včerejší rádoby večeře.
Když měl konečně mytí nádobí za sebou, šel sázet tu stovku sazeniček. Během doby co sázel, vypotil minimálně dva kýble potu, ušpinil se tak, že by ho nepoznal ani Moody se svým čarodějným okem a tělo ho bolelo, jako by po něm přeběhlo stádo krav. No prostě byl úplně perplex. Korunu tomu nasadilo to, že si moc dobře uvědomoval, že si přidělává práci. Kytky vyrostou a příští rok toho bude zasazovat ještě víc.
"To jsou teda narozeniny," pomyslel si trpce. Chvíli ještě ležel na zemi neschopen další činnosti (popravdě, ta chvíle se docela protáhla…). Po té "chvíli" se s menšími potížemi zvedl. Připadalo mu, že jeho svaly dočasně ztuhly. Potom co se jakž takž rozhýbal (přece jenom po těch všech výletech na ošetřovnu a domácích/zahradních pracích by ho to nemělo nějak vykolejit) ale neměl v úmyslu jít za svou "milovanou" tetičkou. Bylo mu úplně jedno, že za to, že si nepřišel pro další práci, to pěkně schytá, ale měl přecejenom dneska narozeniny a on si další práci zrovna jako dárek nepřál a taky, zítra by si pro něj měli přijet, takže tak dlouho tu nebude, aby si mohl dostatečně "vychutnat" svůj trest. I když, u Dursleyových bylo možný, že si trest vychutná příští prázdniny. Přestal uvažovat a začal se rozmýšlet, jak se dostane nepozorovaně dovnitř. Otevřenými dveřmi nakoukl do domu a modlil se aby ho nikdo neviděl.
V předsíni naštěstí nikdo nebyl. Ještě se ale potřeboval ujistit, že jsou všichni tak zabraní do toho co dělají a nemohli by se nějakým nedopatřením dostat na místo, ve kterém bude jeho existence. To jest jeho pokoj. A taky aby ho nemohli potkat až tam půjde. No vypadalo to, že vzduch je čistý. Dudley nebyl doma (to poznal podle toho že neměl v předsíni boty), a asi se domů hned tak nevrátí, protože na hřišti přibylo pár nových laviček a ty pravděpodobně skončí jako ty lavičky předtím - rozmlácené. Teta Petúnie se věnovala své nejoblíbenější činnosti. To znamenalo, že oknem pozorovala sousedy. A strýc Vernon zrovna nadával televizi.
Přešel po špičkách předsíní a přeskočil první schod o kterém věděl, že vrže. Potichu sestupoval po dalších schodech a když stál konečně ve svým pokoji, rozhodl se, že si zabalí kufr. Přecejenom se mu nechtělo balit na poslední chvíli. Začal teda balit a přitom přemýšlel, v kolik si pro něj zítra přijedou.
No tomu co dělal se snad ani nedalo říkat balit. Spíš do kufru naházel cokoli, co mu přišlo pod ruku. Takže se nebylo čemu divit, když měl za chvíli zabaleno. Nezabalil si akorát jedno tričko a kalhoty, protože si hodlal převléknout oblečení, které měl skoro celé od hlíny. Zrovna když se chystal převléknout, vletěla do pokoje důležitě se tvářící sova.
Harry si od ní vzal dopis a všiml si Bradavického erbu na pečeti. Dopis byl tlustší než jindy a Harry si uvědomil, že to asi bude mít na svědomí NKÚ. Se srdcem v kalhotách otevřel obálku a začetl se do dopisu. V prvním papíře se zmiňovali o tom kdy a v kolik se má dostavit na nástupiště (mimochodem, ten papír je každý rok stejný a všichni určitě víte, který papír mám na mysli - HP a Kámen mudrců, strana 53)
Pak vytáhl druhý list, na kterým byl seznam potřebných knih:
Sebastián Midle - Lektvary pro středně pokročilé
Katrin Rodlangová - Dějiny od 13.stol. do stol.17.
Frankie Svačina - Ubraňte se nestvůrám!
Miranda Jestřábová - Příručka kouzelných slov a zaklínadel pro 6.ročník
Bill Gorlast - Zvířata pro statečné
Susan Mulychová - 120 příznaků smrti
William Wunn - Věštění do kapsy
Hugo Room - Přeměňování pro 6.ročník
Jackie Poldrová - Kouzelné byliny a jejich účinky
Harryho zarazila knížka: Ubraňte senestvůrám! Ale co ho vyděsilo nejvíc, byla knížka 120 příznaků smrti, nepochyboval, že Trelawneyová mu je předpoví všechny od prvního až do stodvacátého. Po přečtení druhého papíru (a po pár vteřinách uvažování) vytáhl třesoucíma se rukama další a taky poslední papír.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikněte jestli jste četli!

Četla! 69.2% (373)
Četl! 30.8% (166)

Komentáře

1 ellion ellion | 14. ledna 2007 v 18:09 | Reagovat

super!!!moc pěkný...

2 Mystery Mystery | Web | 14. ledna 2007 v 18:49 | Reagovat

vynikající! pokračuj, jen tak dál.

3 krtek krtek | 14. ledna 2007 v 21:07 | Reagovat

pěkné, pokračuj prosím brzo :-)

4 Grifolion Grifolion | 14. ledna 2007 v 21:17 | Reagovat

Super povídka ale kliknout se mi nepodařilo.

5 Marill Marill | 15. ledna 2007 v 15:27 | Reagovat

Díky,díky,díky:)

6 luys luys | 15. ledna 2007 v 17:12 | Reagovat

Veľmi pekná poviedka! Neviem sa dočkať pokračovania. :)

7 katie katie | 19. ledna 2007 v 11:58 | Reagovat

super bomba

8 iriska iriska | 20. ledna 2007 v 18:37 | Reagovat

super :o)) kdy bude další????

9 Petra Petra | 24. ledna 2007 v 15:48 | Reagovat

je to super, ale kdy bude další kapitolka???????????

10 Alaric Alaric | 26. ledna 2007 v 20:09 | Reagovat

Marill, ty si taky opravuješ známky ve škole? já totiž nemůžu přijít na jinej důvod dlouhé nepřítomnosti další kapitolky... prosím už by mělo být po zkoušení... nechceš sem něco přidat?? a jinak moc pěkná kapča... dlouho jsem tu nebyla a hodně pěkně se to vyvíjí :- )

11 Marill Marill | 28. ledna 2007 v 11:28 | Reagovat

Když tak pěkně prosíte tak se pokusim něco sepsat...

12 Marill Marill | 28. ledna 2007 v 17:59 | Reagovat

Kapitola je napsaná i poslaná k opravení,takže tady kapitola bude snad brzo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama