Vy se smějete,protože jsem jiná.Já se vám směju,protože jste všichni stejní...

14.Kap.-Dárky.

16. února 2007 v 21:43 | Marill |  Harry Potter a Vyvolenný dědic Gryffindoru
Slibovala jsem jednu dlouhou kapitolu a místo toho máte dvě stejně dlouhý jako vždy.To je fér ne?Pokud by ste hledali v téhle kapitole již zmiňovaný nápad, nenašli by ste.Nápad se objeví v 15.Kap.Kapitolu chci věnovat všem těm,co někdy skoušeli kopat do koberce...

našlKdyž se další den probudil, okamžitě zamířil do kuchyně rozbalit si svoje dárky (no dobře, bylo to až potom co se převléknul). Vešel do kuchyně a nemohl si nevšimnout, jaká spoušť tam po včerejšku zůstala.
"Asi to ještě paní Weasleyová nestihla uklidit." prolétlo mu hlavou. Zamířil ke svým dárkům, které pořád ležely nerozbalené na stole. Jako první mu padl do oka podivně tvarovaný balíček, který dostal pokud si dobře vzpomínal od Moodyho. Dost ho překvapilo když k němu na oslavě přikulhal Moody a předal mu tenhle balíček se slovy: "Bude se vám to hodit Pottere."
Otevřel ho a zůstal překvapeně zírat na něco, co vypadalo jako malý dalekohled. U dárku byl lístek, na kterém bylo napsáno:
"Tahle věcička slouží na vyhledávání černé magie.Podíváte se na cokoli a když to uvidíte červeně ,je v tom černá magie. Je to dost vzácné, takže to prosím nezničte nebo neztraťte. Moody."
"Tak to se mi vážně bude hodit." pomyslel si Harry a co nejrychleji otevřel další, od Ginny. Byla to knížka.
Když si přečetl název,musel se začít smát. 100 způsobů jak se vyhnout nebezpečí.
"Tak to se povedlo, Ginny, ta se mi asi taky vážně bude hodit. I když, pochybuju že by mi mohla poradit, jak se vyhnout Voldemortovi, který po mě neustále pase." Další dárek byl od paní Weasleyové, dostal Weasleyovský svetr. Tentokrát černý s velkým bílým H na prsou. Remus mu dal společně s Tonksovou tři knížky, které mu měly dopomoct se zkouškami na Bystrozora. Od Hagrida dostal domácí cukroví, na kterém by si zaručeně vylámal zuby. Fred a George mu darovali spoustu záškodnických zákusků a prášek se kterým se dá udělat jejich speciální bažina (bažina z pátého dílu, kterou tam dvojčata po sobě zanechala než odešla).
"Tak tu určitě použiju, třeba na ministerstvu by se krásně vyjímala," řekl si pro sebe škodolibě. Bill a Charlie mu dali pěkný, černo-bílý hábit. A poslední dárek dostal od pana Weasleyho, knížku Kletby, rituály a protikletby.
V tu chvíli vešla do místnosti paní Weasleyová. V rukou měla nějaký dopis.
"Dobrý den paní Weasleyová," pozdravil jí slušně. Asi se ho dost lekla, protože polekaně vykřikla a nadskočila minimálně deset centimetrů.
"Ahoj Harry. Nevstal jsi nějak brzo?"
"Brzo? Vždyť je půl osmý," prohlásil udiveně.
"To už tolik? Abych začala dělat snídani. Dáš si vajíčka na slanině?"
"Ano, děkuji paní Weasleyová."
Za chvíli se začala linout z kuchyně příjemná vůně. Paní Weasleyová před něj položila talíř zrovna ve chvíli, kdy vešli do kuchyně skoro všichni obyvatelé domu. Chyběl jenom Ron, ale to nikoho nepřekvapilo, protože Ron si vždycky rád přispal.
"Tak jak se ti líbí dárky Harry?"mrkl na něj Fred.
"Snad TO využiješ dobře." přidal se i George. Oba ho poplácali po ramenou a sedli si naproti němu.
Rychle snědl svojí snídani a šel vzbudit Rona, který sice trochu reptal, ale když mu řekl, že je snídaně, tak vystřelil z postele, jakoby za ním běželo rozzuřené stádo slonů. Harry se za ním jen pobaveně usmíval. Nevěděl co dělat tak zase sešel dolů a počkal až jeho přátelé dojí.
Přibližně o čtyři hodiny později měl Voldemort strašnou radost, kterou si nevědomky nenechal pro sebe.
Harryho jizva začala nesnesitelně pálit, jako by mu na ní někdo přiložil doběla rozžhavený pohrabáč a jeho tělo se kroutilo v křeči. A přitom se smál tak šíleným smíchem až se každý v jeho blízkosti lekl, že je přišel navštívit sám Voldemort.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Klikněte jestli jste četli!

Četla! 69.2% (373)
Četl! 30.8% (166)

Komentáře

1 martin martin | 11. července 2007 v 9:03 | Reagovat

ten voldemort je ale smejd

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama