Vy se smějete,protože jsem jiná.Já se vám směju,protože jste všichni stejní...

1.Příchod ve velkém stylu

21. května 2007 v 7:08 | Marill |  Název neznámý
Nic sem nepila,nic sem nepila.Toť vše.Akorát nutno podotknout že jsem měla opravdu skvělou náladu.

Při pohledu na vzdálenost, která jí dělila od hradu, se jí udělala nevolno a zatvářila se, jako by jí měly upadnout nohy.A ony jí asi vážně upadnou.
Kouzlem odlehčila svůj kufr (ne, nenechala z něj zmizet polovinu věcí) a s jednou rukou držící kufr a druhou držící hůlku se nevyváženým krokem pomalu kolébala k hradu.

"Ashley Mooreová!"
"Slečna Mooreová!"
Ředitelka Nebelvírské koleje se marně rozhlížela. Slečna "Mooreová" se momentálně táhla s kufrem směrem k hradu a nadávala na svoje hloupé nápady, poněvadž jí po tom skoku z "pomalého vláčku" všechno pekelně bolelo.

Zavíraly se jí při chůzi oči. Ne, že by jí ten odlehčený kufr tak zmohl, ale v noci toho moc nenaspala. Přesněji řečeno jí budík dovolil spát jenom jednu hodinu. V tom se zarazila. Před ní se vyjímaly nějaké lodičky a za nimi obrovské jezero. Pohled jí samovolně sklouzl na hrad v dálce. Neubránila se obdivnému hvízdnutí. Šéf jí hrad samozřejmě popisoval (sám tam totiž chodil), ale vidět jej na vlastní oči…
Když jí říkal, že by měla nastoupit do lodiček s prvňáky, z legrace se ho zeptala, jestli bude muset veslovat. Vysvětlil jí, že lodičky jedou samy díky magii. Tak proč se trochu neprojet…?
Dostrkala loďku do vody a naskočila na ní dřív, než loď stačila odplout až někam do míst, do nichž by se s suchýma nohama nedostala. Pro jistotu svůj kufr "obdařila" kouzlem vodě odolnosti. Jeden nikdy neví, jestli mu nějaká potvora neohodí kufr sprškou vody. Udělala si ve svém dopravním prostředku pohodlí (položila si hlavu na kufr a nohy šoupla na lavičku) a vesele si jela k hradu. Najednou se loďka začala nějak podivně třást. Rychlostí blesku vyskočila na nohy, vzápětí skončila zase dole, protože vyskočila opravdu rychle, tudíž neudržela rovnováhu. Tak teda vyskočila na nohy rychlostí babičky s batohem na zádech. Naklonila se, aby lépe viděla, co to ve vodě žbluňká. A toho samozřejmě využila ta ošklivá a zlomyslná vodní oliheň, podplavala loďku a jedním chapadlem do loďky strčila.
To samozřejmě neustála Ashley Mooreová, která se tak ve skutečnosti nejmenovala a skončila… No kde?
Ve vodě. Skončil tam mimochodem i vodě-odolný kufr, ale všem snad došlo, že se ani trochu nenamočil, poněvadž byl vodě-odolný. A tak se začala hnát Ashley (která se tak ovšem nejmenovala, jak už bylo řečeno. Ashley Mooreová je falešné jméno. Nebude se přece po Bradavicích procházet se svým vlastním jménem. Proč do Bradavic vlastně jede, to se dozvíte, až se mi to bude chtít v povídce vysvětlovat. Cha chá!J) za loďkou, aby jí náhodou neujela. Ovšem zapomněla za sebou kufr, což si však vzápětí uvědomila a vrátila se pro něj. Ale ta ošklivá a zlomyslná vodní oliheň, které přísahala Ashley (vy-víte-jak-se-to-s-tím-jménem-má) pomstu, a která měla dnes náladu podobnou náladě soustavně přetrvávající u dvojčat Weasleyových švihla chapadlem po lodi a ta se odsunula o pár metrů dál od Ashley.
Ale nakonec se přeci jen dostala na loďku a posléze i před Bradavickou bránu. Tam se mimochodem vyloženě i s kufrem doplazila, protože jí ta lekce plavání v překonání únavy rozhodně neprospěla. Naopak. A to i přesto, že je taková sprcha docela účinným lékem na únavu. Ale jen na 90% a ona pro dnešek patřila mezi těch zbylých deset. A tak otevřela Bradavickou bránu, vstoupila do hradu a šla. Voda za ní dělala ze suché podlahy mokrou podlahu, ale to jí ani v nejmenším nevadilo. To bude vadit akorát tak Filchovi.
Doploužila se k velké síni a na pokraji energie (sil, energie to je jedno) otevřela dveře. Studenti zrovna vstávali ze svých míst. Chtěli totiž konečně do svých kolejí. Ashley vstoupila a strašně se lekla, když spatřila že všichni stojí. Nadskočila a udělala krok vzad. A za ní jak byla mokrá podlaha, nebylo moc divu, že se jí to smeklo a skončila na zadku. Studenti se taky lekli, když spatřili nějakou strašně vyhublou černovlasou holku. Ke všemu ta holka byla pěkně mokrá, podivně odřená a špinavá.(není divu, když skákala z vlaku a k Bradavicím se plazila. A ještě ta scéna s jezerem…) Navíc měla kruhy pod očima, bledý obličej z důvodu nedostatku spánku a prostě celkově vypadala jako strašidlo. No, a všichni se lekli,ustoupili o kousek dozadu,a to prosím pěkně svorně!Takže to vypadalo velmi…zvláštně.
"Tak sem tady!" vydechla znaveně a s vypětím všech sil (energie, sil, to je jedno) se postavila.
Brumbálovi to docvaklo jako prvnímu a řekl:
"Tak jste dorazila, Ashley! Sednout, budeme zařazovat novou žačku!"
Jmenovaná se zatvářila strašně ukřivděně, protože se tak složitě zvedala a teď aby si zase sedla. Nakonec si pořád značně nerada sedla, přímo na mokrou podlahu.
"Ale ne, vy ne Ashley! Jenom studenti!" usmíval se na ní Brumbál, jako by byla blázen. I když to tak asi vážně vypadalo…
Tak si zase stoupla, tentokrát už vážně naštvaně a přitom si pro sebe potichu řekla něco, co se bohužel rozlehlo tichou síní a slyšel to každý. A to něco znělo takto:
"A já jsem jako co? Nějaký nestudent? I když je pravda že jsem studentka, ale to by si neměly ostatní holky sedat!A co udělaly? Sedly si! To je nechutná diskriminace pozdě chodících a také ve velkém stylu chodících občanů!"
Brumbál se teď už smál opravdu naplno a s ním i celá velká síň, kromě nějaké stařeny s drdolem a mastnýho chlápka.
"A nyní by jste nám mohla říct, proč jste se dostavila pozdě a s touto… vizáží."
Brumbál se dosmál a začal být zvědavý. Trochu problém, přece mu nebude vyprávět, že skákala z vlaku a neměla moc síly, aby chodila, protože měla rozlučkový mejdan až do brzkých ranních hodin!
A tak se prosím pěkně dostavila Ashley Mooreová, která se tak nejmenovala, do Bradavic. Nutno ovšem dodat, že se narodila v pátek třináctého a za nic nemůže!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marill Marill | 4. června 2007 v 7:35 | Reagovat

Odjíždím a vracím se až 9.6!Aby jste to vzali na vědomí... ¨

Nemám čas napsat "big" článek že se těch pár dní nebudu nacházet v okruhu internetu...

Tak teda,

Na napsanou!!!

2 Hallten Hallten | Web | 5. června 2007 v 15:44 | Reagovat

škoda. tuta povídka by chtela dopsat další kapitolu co nejdřív

3 Gwenevie Gwenevie | Web | 6. června 2007 v 23:39 | Reagovat

Pani.. To vypada fakt dobre...To je upe husty.. Uz se tesim na pokracko...:)

4 Čuky Baby Čuky Baby | 17. června 2007 v 21:42 | Reagovat

Kdy bude další kapitola??????

5 Marill Marill | 18. června 2007 v 18:05 | Reagovat

Další kapča bude k HP a VDG.

Datum přidání kapitoly k téhle povídce je zatím i mně neznámé:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama