Vy se smějete,protože jsem jiná.Já se vám směju,protože jste všichni stejní...

20.Kap.-Nevěř cizím lidem,část 1.

26. června 2007 v 7:21 | Marill |  Harry Potter a Vyvolenný dědic Gryffindoru
Omlouvám se,sem strašně pomalý člověk...a nelekněte se těch různých pohledů,prostě mi to nějak jinak nešlo napsat,nemohla sem si pomoct:)Věnováno:Cissy,za ten pěknej koment...

Zvláštní bylo, že se objevili v nějakém lese. Přesně tak, jak říkala Christin… která tady není. Usmál se. Teď by mohl využít Malfoyovi těsné blízkosti a vyrvat mu hůlku z ruky.
Vlastně by to šlo lehce…
Ušklíbla se. Všechno šlo podle plánu. S tímhle klukem se bude pěkně spolupracovat. Chvíli počkala a pak se přemístila. V tmavé uličce nebylo ani stopy po dívce, která rozehrála nebezpečnou hru. Ovšem s jistotou výhry.
Malfoy nestačil ani mrknout. Nestačilo mu ani dojít, jak mu mohl Potter sebrat hůlku. Jediné, na co byl schopen myslet, bylo vlastně jen jedno slovo. Průšvih. Neměl slibovat. Neměl uzavírat dohody. Neměl na ní spoléhat. Neměl Pottera podceňovat. Neměl si nechat vytrhnout hůlku. A hlavně, neměl mít jistotu, že to klapne. Avšak, uvědomil si to až příliš pozdě.
V ruce svíral dvě hůlky a běžel.Za sebou nechal vyjeveného (a hlavně bezbranného) blonďáka.Musel se ušklíbnout když si vzpomněl na Christininu výmluvu.Kdyby jen věděla že se z části stane skutečností.No,teď zbývalo vyřešit jeden problém.Co bude sakra dělat?
Měl hůlku, dobře. Ale jak se odtud dostat? Přemístit se nemůže. Letax tu taky není. Přenášedlo nemá. Jedině snad vodu a jídlo by si mohl pomocí hůlky obstarat. Kdyby mohl o prázdninách kouzlit. I když, Malfoy kouzlit může a zjistit kdo měl hůlku v ruce ministerstvo neumí. Takže…
Ozvalo se prásknutí a vedle Malfoye se zjevila ta hnědovlasá ženská. Nějakou nešťastnou náhodou se jí zamotaly nohy do hábitu a spadnutí doprovázené polekaným výkřikem na sebe nenechalo dlouho čekat. Nějakou ještě nešťastnější náhodičkou jí přitom vyklouzla hůlka z ruky a dopadla ke smrtijedovým nohám.
Malfoy sice nikdy nevěřil na štěstí v neštěstí, ale vypadalo to, že na tom něco přece jen bude. Zapíchl jí hůlku do zad.
"Teď pěkně půjdeme k pánovi a ty mu vysvětlíš, proč to s chycením Pottera nevyšlo, a proč jsi mě podrazila, kočičko." zavrčel naštvaně.
Kdyby neměla "vyšší cíl" (konkrétně zajmout co nejvíc smrtijedů a usvědčit Bellu) tak by ho za to oslovení spráskala jako prašivého psa. Někdy jindy, no.
"Jak jste se vlastně dostal z Azkabanu? Sám asi těžko, co?" neodpustila si rýpnutí.
Nic neřekl, jen hůlka mířící jí na záda sebou škubla a vylétly z ní jiskry. To mluvilo za vše.
"Tak jdeme, když po tom tak toužíte…" Sakra,už by měla mlčet!
"Držte-jazyk-za-zuby-ženská!" ¨
"Jasně, jasně, hlavně v klidu. Už mlčím. Vážně…"
"JDEME!"
"Mistře," patolízal poklekl.
"S Potterem to nevyšlo. Tady ta" ukázal na ni, "mě zradila."
Rudé oči se nenávistivě podívaly jejím směrem.
"Věděl jsem, že se ti nedá věřit. Zradila si a za to teď zaplatíš! Cruci-"
"Mistře!" Do místnosti vběhla smrtijedka.
Christin jí okamžitě poznala. Nenápadně zalovila ve svém hábitu…
"Potter byl někým unesen! Je na něj nasazených deset hlídek po čtyřech členech. Brumbál vypadá, že ho každou chvíli chytne mrtvice, což by nám teda leda nahrálo do karet. Ale měli by jsme začít rychle hledat, dřív než ho najdou oni. Je to jedinečná příležitost k jeho chycení!" Bellatrix vzrušeně oddechovala.
"Hm… zajímavé zprávy. Až na to, že polovinu z toho vím, Bellatrix. Teď se vrať zpátky do toho jejich sídla! Nemáš snad práci?"
"Ale Mistře-"
"Žádné ale! Jdi, než ti Fénixové přijdou na to, že jsi zmizela! Mohli by pojmout podezření, což nechceme, nebo snad ano?"
"To nehrozí, Mistře. Ty naivky mi to spolkly i s navijákem! To bude velikostí jejich ptačího mozku." nervózně se zasmála a pomalu začala couvat ven z místnosti.
Nejvyšší čas vypadnout! Blesklo hnědovlásce v hlavě. Zase zašmátrala ve svém hábitu. Honička na život a na smrt může začít.
Vedle stojícímu Malfoyovi vyškubla svojí, dočasně jeho, hůlku. Nacvičeným pohybem udělala ve vzduchu podivný obrazec a plameny osvětlující tuto místnost zhasly. Nastala tma. Nikdo nestačil zareagovat, jen Voldy vytáhl hůlku, ale nebylo mu to moc platné, když neviděl. Konečně vykřikl "Lumos!", ale za ní se už dávno zabouchla brána.
Směr jí určovaly malinkaté útržky papíru, které předtím naschvál vytrácela z kapsy. Lucius jí předtím bezhlavě nezavázal oči, z důvodu prostého: byl si jist, že už nebude mít příležitost znovu projít. Nemá cenu říkat, jak se mýlil.
Kdykoli potkala nějakého smrtijeda, omráčila ho, spoutala a nechala levitovat před sebou, což jí běh značně ztížilo. Když vybíhala z hradu, levitovalo si před ní pět Voldemortových služebníků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ellion ellion | 26. června 2007 v 16:09 | Reagovat

pěkný =)))

2 Marill Marill | 26. června 2007 v 16:26 | Reagovat

Díky:)

3 cissy cissy | 26. června 2007 v 19:35 | Reagovat

To mělo být ironické? To věnování? Já to ttž chtěla jen podotknout... :D Jinak se ti to povedlo. Je jen škoda, že nepíšeš častěji.

4 Marill Marill | 26. června 2007 v 20:14 | Reagovat

Vlastně ne:)Právě že člověk se díky takovejm komentům sebere aby trochu něco dělal...ale nic sem neřekla a nechci vidět že se to tady začne plnit komentářema alá Cissy!:)

5 Jantar Jantar | 26. června 2007 v 20:35 | Reagovat

kapitolu jsem si přečetla a nemám naprosté tušení o čem tvá povídka je.Jediné co si matně vybavuji je to,že Harry málem umřel  hladem o prázdninách.Opravdu by to chtělo přidávát častěji .ono je trochu divné k vůli jedné kapitole číst povídku stále dokola.

6 Marill Marill | 26. června 2007 v 20:40 | Reagovat

Hm...další kapitola bude brzo,ovšem kdy ví jen Isabel S.                              (Ale neříkám k čemu;))

7 sir matyas sir matyas | 26. června 2007 v 21:41 | Reagovat

musim souhlasit s jantarem, ale jinak se mi to libi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama